Jedná se o plastovou dvouplášťovou jímku 9m3, kterou je vhodné využívat v prostředí, kde je lokalizována přítomnost spodní vody. Kruhová dvouplášťová jímka se vyznačuje především svojí odolností, proto je vhodná také do míst s vyšším statickým zatížením, např. jímka umístěná pod povrchem příjezdové komunikace.

Vnitřní průměr 2450 mm
Vnější průměr 2650 mm
Výška pláště 2000 mm + 200 mm revizní otvor
Výška přítoku 1875 mm (DN110), 1860 mm (DN125), 1825 mm (DN160)
Váha 262 Kg
  • Výšky přítoku/odtoku jsou uváděny od země po spodní okraj přítokového/odtokového potrubí
Číst více

31 490  bez DPH

Popis

Použití dvouplášťové kruhové jímky (nádrže, žumpy) je vhodné do míst s větším množstvím hladiny spodní vody či jílovité půdy.
Obsluha je stejně jednoduchá a údržba nenáročná jako u samonosné plastové jímky.

Dvouplášťové kruhové jímky je doporučeno usazovat pod terén na železobetonovou desku silnou 8 – 15 cm – usazovaní do “živého betonu”. Plastová jímka se usazením do “živého betonu” zakotví s železobetonovou deskou, poté se tato jímka začne plnit vodou a obsypávat zeminou v postupně stejném množství (vyvážení tlaku). Místo mezi dvěma plášti vyplníme betonem.

Výhody dvouplášťové kruhové jímky

  1. 100% vodotěsnost obou použitých plášťů
  2. odolnost vůči vlivům spodní vody
  3. velmi dlouhá životnost jímky
  4. snadná instalace
  5. bezúdržbové řešení

Použití dvouplášťové kruhové jímky

Dvouplášťová kruhová jímka má oba pláště 100% vodotěsné. Právě proto se tato plastová jímka (žumpa, nádrž) používá v místech výskytu spodní vody zmiňovaných výše. Zdvojené pláště jímky (žumpy) odolávají tlakům spodní vody, řešení tedy eliminuje případné zborcení jímky.

Další informace

Průměr

2450 mm

Výška pláště

Váha

261 Kg

Mohlo by se Vám líbit…